Partneři

Partneři

Česká kytarová společnost , z.s. Renneská 25, 639 00 Brno

Výroba mistrovských kytar Masaki Sakurai, Japonsko

strunal

Strunal Schönbach je tradiční výrobce strunných hudebních nástrojů, který působí v kraji mistrů houslařů s více jak 300letou tradicí. Nachází se v městečku Luby, původně nazývaném Schönbach, v západních Čechách.

Firma po desítky let produkuje tradiční, manufakturně vyráběné strunné nástroje ze vzácného rezonančního dřeva, které dodává nástrojům zvuk prvotřídní kvality. Sortiment tvoří housle, violy, viloncella, kontrabasy a kytary, rovněž i unikátní mistrovské nástroje určené nejen vášnivým hráčům a sběratelům.

Společnost je po celou dobu svojí existence ryze českou firmou a v současné době je rovněž jedním z posledních zdejších výrobců strunných hudebních nástrojů, který vyrábí nástroje ve 100 % v ČR. Mnozí ze zaměstnanců jsou součástí společnosti již více než 35 let, přičemž si předávají zkušenosti z generace na generaci.

Strunal Schönbach zaznamenává největší úspěch zejména na zahraničních trzích, kde usilovně konkuruje nejen asijským producentům. Soustředí se zejména na trhy v Severní Americe (Kanada, USA, Mexiko), Rusku, Německu, Polsku, Číně a Japonsku.